"Нікопольська гімназія №18 Нікопольської міської ради"

   





1-4 клас

                                                                  

                                                                      Затверджено:

                                                                                      Директор КЗ «НСЗШ № 18»

                                                                                       _________Шерстюк А.Г.

                                                                                            наказ від 06.08.2019 № 92

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ОСВІТНЯ ПРОГРАМА

 

комунального закладу

«Нікопольська середня

загальноосвітня школа І-ІІ ступенів № 18»

 

 

 

 

 

 

                                                                           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ВСТУП

 

 Комунальний заклад «Нікопольська середня загальноосвітня школа І – ІІ ступенів № 18» пише свою історію  з 1 вересня 1954 року як продовжувач однієї з найдавніших шкіл міста, бо продовжила історію школи №18, яку було затоплено в лимані під час будівництва Каховського водосховища у 50-і роки ХХ ст.

Глибока шана до надбань попередніх поколінь педагогів нашої школи, усвідомлення важливості місії сучасного педагога – усе це визначає призначення школи:  вона виховує людину, формує ідею єдності, цілісності та суверенітету держави, ідеал людини та суспільства, любові до батька та матері, нації, природи, мови, культури, історії держави, традицій рідного краю та єдності сім’ї. Серцевиною школи  є національний зміст.

Першочергові завдання освітньої програми КЗ «НСЗШ І - ІІ ступенів № 18» чітко визначені Національною доктриною розвитку освіти: створення умов для розвитку особистості і творчої самореалізації кожного громадянина України, виховання поко­ління людей, здатних ефективно працювати і навчатися протягом життя.

Затверджена постановою Кабінету Міністрів України «Концепція розвитку освіти в Україні» визначає загальну філософію сучасної освіти в школі, її пріоритети і принципи, основні напрями та механізми розвитку освіт­ньої галузі на перспективу.

Згідно зі Статутом КЗ «НСЗШ І-ІІ ст. № 18» має таку структуру:

– школа І ступеня - початкова школа (1 – 4  класи);

– школа ІІ ступеня - основна школа (5–9  класи).

         Початкова школа є чотирирічною, забезпечує подальше становлення особистості дитини, її інтелектуальний, фізичний, соціальний розвиток. Пріоритетними в початкових класах є загальнонавчальні, розвивальні, виховні та оздоровчі функції. Характерними для початкової школи є практична спрямованість змісту, інтеграція знань.

Основна школа дає базову загальну середню освіту, що є фундаментом загальноосвітньої підготовки всіх школярів, формує в них готовність до вибору й реалізації форми подальшого отримання освіти.

Провідна роль у реалізації визначених завдань належить учителеві, який має працювати нині на рівні сучасних вимог, постійно вдоскона­люючись, розвиваючи і збагачуючи свою професійну компетентність, ін­новаційну культуру, технологічний потенціал.

«Найважливіша умова успішної роботи школи,— підкреслював

В. О. Сухомлинський,— це багате, різнобічне інтелектуальне життя педагогічного колективу, допитливість, інтерес до нового в науці, постій­ний інтелектуальний ріст, удосконалення».

Педагогічний колектив КЗ «НСЗШ І-ІІ ст. № 18» постійно підвищує свій професійний рівень, педагогічну майстерність, реалізуючи завдання модернізації навчально-виховного процесу. Суть цього важливого процесу охоплює такі важливі аспекти:

  • орієнтація на актуальні проблеми сучасної теорії та практики;
  • освоєння та впровадження інноваційних технологій та інтерактивних методів навчання;
  • розширення сфер професійного спілкування педагогів;
  • запровадження дистанційної освіти;
  • інформатизація навчально-виховного процесу;
  • розробка авторських посібників;
  • впровадження інклюзивної освіти.

З огляду на поставлені завдання та копітку роботу педагогічного колективу модель випускника нашої школи  - це особистість:
- із розвиненими інтелектуальними і творчими здібностями, високим рівнем інформаційної культури, зі сформованими ключовими компетентностями і потребою в безперервній освіті;
- з активною громадянською позицією, свідомим патріотизмом, орієнтована на загальнолюдські та національні цінності та ідеали;
- реалізує здоровий спосіб життя;
-  здатна до професійного та особистісного самовизначення в умовах розвинутого демократичного правового суспільства, ринкової економіки;

- орієнтована на успіх;

- приймає рішення й несе за них відповідальність;

- свідомо обирає професію;

- використовує  знання як інструмент рішення життєвих проблем;

- здатна до саморозвитку та самореалізації.

Цілі та задачі освітнього процесу школи базуються на основних  документах, що забезпечують діяльність освітньої галузі та реформування сучасної освіти, ставлячи перед педагогами конкретні завдання:

- підготовка учнів до суспільного життя ;

- оволодіння загальнолюдською і національною культурою;

 - соціально - політична адаптація школяра;

 - соціально - професійна орієнтація молодого покоління;

-доступна освіта для  учнів з особливими освітніми потребами.

Усі ці завдання, підпорядковані новій парадигмі навчання, реалізуються школою і відповідають таким осно­вним принципам:

  • інтеграції освіти — передбачає посилену увагу до особистос­ті кожного учня як вищої соціальної цінності суспільства, орі­єнтацію на формування громадянина з високими інтелекту­альними, моральними, фізичними якостями;
  • диференціації та індивідуалізації освіти — налаштовує на забезпечення умов для повноцінного вияву і розвитку зді­бностей кожного учня;
  •  демократизації освіти — створює передумови для розви­тку активності, ініціативності й творчості учнів і вчите­лів, зацікавлених у взаємодії, широкої участі громадськості в управлінні освітою.

Освітня програма є нормативним документом комунального закладу «Нікопольська    середня  загальноосвітня  школа  І-ІІ ступенів № 18»     ( далі            КЗ «НСЗШ І- ІІст. № 18» ) , у якому зазначається єдиний комплекс освітніх компонентів, спланованих і організованих закладом загальної середньої освіти для досягнення учнями результатів навчання.

 Освітня програма КЗ «НСЗШ І-ІІ ступенів № 18» розроблена на виконання Закону України «Про освіту», постанов Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2011 року № 462 «Про затвердження Державного стандарту початкової загальної освіти», від 21 лютого 2018р. № 87«Про затвердження Державного стандарту початкової загальної освіти», від 23 листопада 2011 року № 1392 «Про затвердження Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти», від 14 січня 2004 року     № 24 «Про затвердження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти», наказів МОН України «Про затвердження типових освітніх програм та навчальних програм для 1-2- класів закладів загальної середньої освіти» від 21.03.2018. № 268, «Про затвердження типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти І ступеня» від 20.04.2018 № 407, «Про затвердження типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня» від 20.04.2018 № 405.

 

 

Освітня програма
школи І ступеня
комунального закладу

«Нікопольська середня загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №18»

 

Початкова освіта – це перший рівень повної загальної середньої освіти, який відповідає першому рівню Національної рамки кваліфікацій.

Метою початкової освіти є всебічний розвиток дитини, її талантів, здібностей, компетентностей та наскрізних умінь відповідно до вікових та індивідуальних психофізіологічних особливостей і потреб, формування цінностей та розвиток самостійності, творчості, допитливості, що забезпечують її готовність до життя в демократичному й інформаційному суспільстві, продовження навчання в основній школі.

Освітня програма школи І ступеня КЗ «НСЗШ І-ІІ ступенів № 18» розроблена на виконання Закону України «Про освіту», постанови Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2011 року № 462 «Про затвердження Державного стандарту початкової загальної освіти», від 21 лютого 2018р. № 87«Про затвердження Державного стандарту початкової загальної освіти», наказів МОН України «Про затвердження типових освітніх програм та навчальних програм для 1-2- класів закладів загальної середньої освіти» від 21.03.2018. № 268, «Про затвердження типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти І ступеня» від 20.04.2018 № 407.

Загальний обсяг навчального навантаження та орієнтовна тривалість і можливі взаємозв’язки освітніх галузей, предметів, дисциплін. Загальний обсяг навчального навантаження для учнів 1-4-х класів закладів загальної середньої освіти складає 3500 годин/навчальний рік:

для 1 – х класів – 805 годин/навчальний рік,

         для 2-х класів – 875 годин/навчальний рік,

         для 3-х класів – 910 годин/навчальний рік,

         для 4-х класів 910  годин/навчальний рік.

     Детальний розподіл тижневого навчального навантаження для учнів школи І ступеня відображено у навчальному плані початкової школи (додатки 1,2 до освітньої програми), який дає цілісне уявлення про зміст і структуру першого рівня освіти, встановлює погодинне співвідношення між окремими предметами за роками навчання, визначає гранично допустиме тижневе навантаження учнів.

Враховуючи особливості регіону та індивідуальні освітні потреби учнів, школою передбачено окремі варіанти навчальних планів початкових шкіл з українською мовою навчання .

№  додатку

Класи

Примітка

Варіант Типових навчальних планів, затверджених Міністерством освіти і науки України

№1

1-2 класи

 

з   українською  мовою навчання 

Типова освітня програма, розроблена під керівництвом Савченко О.Я. 1-2 класи

№2

3-4 класи

 

з   українською  мовою навчання 

Таблиця № 1 до Типової освітної програми закладів загальної середньої освіти І ступеня

 (наказ МОН від 20.04.2018р.

 № 407)

Навчальні плани початкової школи  передбачають реалізацію освітніх галузей  Базового навчального плану Державного стандарту через окремі предмети. Вони охоплюють інваріантну складову, сформовану на державному рівні, яка є спільною для всіх закладів загальної середньої освіти незалежно від підпорядкування і форм власності, та варіативну складову.

Варіативна складова навчального плану закладу освіти визначається школою самостійно, враховуючи особливості організації освітнього процесу та індивідуальних освітніх потреб учнів, особливості регіону, рівень навчально-методичного та кадрового забезпечення закладу і відображається в навчальних планах закладів освіти.

Варіативна складова навчальних планів використовується на:

  • підсилення предметів інваріантної складової. У такому разі розподіл годин на вивчення тієї чи іншої теми навчальної програми здійснюється вчителем самостійно. Розподіл годин фіксується у календарному плані, який погоджується директором закладу освіти чи його заступником. Вчитель зазначає проведені уроки у частині класного журналу, відведеного для предмета, на підсилення якого використано зазначені години;
  • запровадження факультативів, курсів за вибором, що розширюють обрану закладом освіти спеціалізацію, чи світоглядного спрямування (етика, риторика, рідний край, хореографія тощо);
  • індивідуальні заняття та консультації

           У 1-4-х  класах в 2019-2020 н.р. з метою забезпечення Державного стандарту початкової загальної  освіти , для вільного володіння українською мовою (освітня галузь «Мови і літератури»)  КЗ «НСЗШ І-ІІ ст. №18» виділено :

- по 1 годині на тиждень в 1-4:

- на вивчення російської мови.

Повноцінність початкової освіти забезпечується реалізацією як інваріантної, так і варіативної складових, які в обов'язковому порядку фінансуються з відповідних бюджетів.

Гранична наповнюваність класів встановлюється відповідно до Закону України «Про загальну середню освіту».

Навчальні плани зорієнтовані на роботу початкової школи за 5-денним навчальними тижнем.

При визначенні гранично допустимого навантаження учнів ураховані санітарно-гігієнічні норми та нормативну тривалість уроків у 1 класі - 35 хвилин , у 2-4 класах – 40 хвилин.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2011 року № 462 «Про затвердження Державного стандарту початкової загальної освіти» години фізичної культури не враховуються при визначенні гранично допустимого навантаження учнів.

У початковій школі може здійснюватися поділ класів на групи при вивченні окремих предметів відповідно до чинних нормативів (наказ Міністерства освіти і науки України від 20.02.2002 р. № 128, зареєстрований в Міністерстві юстиції України від 06.03.2002 за № 229/6517).

Згідно з рішеннями місцевих органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування класи можуть ділитися на групи і при меншій наповнюваності від нормативної, а також при вивченні інших предметів за рахунок зекономлених бюджетних асигнувань та залучення додаткових коштів.

Поділ класів  в початковій школі КЗ «НСЗШ І-ІІ ст.№18» на групи у 2019-2020 н.р. здійснюється при вивченні англійської мови та інформатики.

Зміст програми має потенціал для формування в учнів початкових класів школи таких ключових компетентностей:

1) вільне володіння державною мовою, що передбачає уміння усно і письмово висловлювати свої думки, почуття, чітко та аргументовано пояснювати факти, а також любов до читання, відчуття краси слова, усвідомлення ролі мови для ефективного спілкування та культурного самовираження, готовність вживати українську мову як рідну в різних життєвих ситуаціях;

2) здатність спілкуватися рідною (у разі відмінності від державної) та іноземними мовами, що передбачає активне використання рідної мови в різних комунікативних ситуаціях, зокрема в побуті, освітньому процесі, культурному житті громади, можливість розуміти прості висловлювання іноземною мовою, спілкуватися нею у відповідних ситуаціях, оволодіння навичками міжкультурного спілкування;

3) математична компетентність, що передбачає виявлення простих математичних залежностей в навколишньому світі, моделювання процесів та ситуацій із застосуванням математичних відношень та вимірювань, усвідомлення ролі математичних знань та вмінь в особистому і суспільному житті людини;

4) компетентності у галузі природничих наук, техніки і технологій, що передбачають формування допитливості, прагнення шукати і пропонувати нові ідеї, самостійно чи в групі спостерігати та досліджувати, формулювати припущення і робити висновки на основі проведених дослідів, пізнавати себе і навколишній світ шляхом спостереження та дослідження;

5) інноваційність, що передбачає відкритість до нових ідей, ініціювання змін у близькому середовищі (клас, школа, громада тощо), формування знань, умінь, ставлень, що є основою компетентнісного підходу, забезпечують подальшу здатність успішно навчатися, провадити професійну діяльність, відчувати себе частиною спільноти і брати участь у справах громади;

6) екологічна компетентність, що передбачає усвідомлення основи екологічного природокористування, дотримання правил природоохоронної поведінки, ощадного використання природних ресурсів, розуміючи важливість збереження природи для сталого розвитку суспільства;

7) інформаційно-комунікаційна компетентність, що передбачає  опанування основою цифрової грамотності для розвитку і спілкування, здатність безпечного та етичного використання засобів інформаційно-комунікаційної компетентності у навчанні та інших життєвих ситуаціях;

8) навчання впродовж життя, що передбачає опанування уміннями і навичками, необхідними для подальшого навчання, організацію власного навчального середовища, отримання нової інформації з метою застосування її для оцінювання навчальних потреб, визначення власних навчальних цілей та способів їх досягнення, навчання працювати самостійно і в групі;

9) громадянські та соціальні компетентності, пов’язані з ідеями демократії, справедливості, рівності, прав людини, добробуту та здорового способу життя, усвідомленням рівних прав і можливостей, що передбачають співпрацю з іншими особами для досягнення спільної мети, активність в житті класу і школи, повагу до прав інших осіб, уміння діяти в конфліктних ситуаціях, пов’язаних з різними проявами дискримінації, цінувати культурне розмаїття різних народів та ідентифікацію себе як громадянина України, дбайливе ставлення до власного здоров’я і збереження здоров’я інших людей, дотримання здорового способу життя;

10) культурна компетентність, що передбачає залучення до різних видів мистецької творчості (образотворче, музичне та інші види мистецтв) шляхом розкриття і розвитку природних здібностей, творчого вираження особистості;

11) підприємливість та фінансова грамотність, що передбачають  ініціативність, готовність брати відповідальність за власні рішення, вміння організовувати свою діяльність для досягнення цілей, усвідомлення етичних цінностей ефективної співпраці, готовність до втілення в життя ініційованих ідей, прийняття власних рішень.

Формуванню ключових компетентностей сприяє встановлення та реалізація в освітньому процесі міжпредметних і внутрішньопредметних зв’язків, а саме: змістово-інформаційних, операційно-діяльнісних і організаційно-методичних. Їх використання посилює пізнавальний інтерес учнів до навчання і підвищує рівень їхньої загальної культури, створює умови для систематизації навчального матеріалу і формування наукового світогляду. Учні набувають досвіду застосування знань на практиці та перенесення їх в нові ситуації.

Очікувані результати навчання здобувачів освіти. Відповідно до мети та загальних цілей, окреслених у Державному стандарті, визначено завдання, які має реалізувати вчителька у рамках кожної освітньої галузі. Результати навчання повинні робити внесок у формування ключових компетентностей учнів.

Такі ключові компетентності, як уміння вчитися, ініціативність і підприємливість, екологічна грамотність і здоровий спосіб життя, соціальна та громадянська компетентності можуть формуватися відразу засобами усіх предметів. Виокремлення в навчальних програмах таких наскрізних ліній ключових компетентностей як «Екологічна безпека й сталий розвиток», «Громадянська відповідальність», «Здоров’я і безпека», «Підприємливість і фінансова грамотність» спрямоване на формування в учнів здатності застосовувати знання й уміння у реальних життєвих ситуаціях.

Необхідною умовою формування компетентностей є діяльнісна спрямованість навчання, яка передбачає постійне включення учнів до різних видів педагогічно доцільної активної навчально-пізнавальної діяльності, а також практична його спрямованість. Формуванню ключових компетентностей сприяє встановлення та реалізація в освітньому процесі міжпредметних і внутрішньопредметних зв’язків, а саме: змістово-інформаційних, операційно-діяльнісних і організаційно-методичних. Їх використання посилює пізнавальний інтерес учнів до навчання і підвищує рівень їхньої загальної культури, створює умови для систематизації навчального матеріалу і формування наукового світогляду. Учні набувають досвіду застосування знань на практиці та перенесення їх в нові ситуації.

Вимоги до дітей, які розпочинають навчання у початковій школі, мають враховувати досягнення попереднього етапу їхнього розвитку.

Період життя дитини від п’яти до шести (семи) років (старший дошкільний вік) визначається цілісною зміною її особистості, готовністю до нової соціальної ситуації розвитку. Пріоритетом цього процесу є формування і розвиток базових особистісних якостей дітей: спостережливості, допитливості, довільності поведінки, міжособистісної позитивної комунікації, відповідальності, діяльнісного і різнобічного освоєння навколишньої дійсності та ін. Потенційно це виявляється у певному рівні готовності дитини до систематичного навчання – фізичної, соціальної, емоційно-ціннісної, пізнавальної, мовленнєвої, творчої.

Зберігаючи наступність із дошкільним періодом дитинства, початкова школа забезпечує подальше становлення особистості дитини, її фізичний, інтелектуальний, соціальний розвиток; формує здатність до творчого самовираження, критичного мислення, виховує ціннісне ставлення до держави, рідного краю, української культури, пошанування своєї гідності та інших людей, збереження здоров’я.

Початкова освіта здобувається, як правило, з шести років. Діти, яким на 1 вересня поточного навчального року виповнилося сім років, повинні розпочинати здобуття початкової освіти цього ж навчального року. Діти, яким на 1 вересня поточного навчального року не виповнилося шести років, можуть розпочинати здобуття початкової освіти цього ж навчального року за бажанням батьків або осіб, які їх замінюють, якщо їм виповниться шість років до 1 грудня поточного року. Особи з особливими освітніми потребами можуть розпочинати здобуття початкової освіти з іншого віку.

Освітню програму  КЗ «НСЗШ І-ІІст.№18» для школи  І ступеня укладено за сімома основними освітніми галузями (1-2 класи).

Мовно-літературна освітня галузь (українська мова, англійська мова) ставить за мету розвиток особистості дитини засобами різних видів мовленнєвої діяльності, формування ключових, комунікативної та читацької компетентностей; розвиток здатності спілкуватися українською мовою для духовного, культурного й національного самовияву, послуговуватися нею в особистому й суспільному житті, у міжкультурному діалозі; збагачення емоційно-чуттєвого досвіду, розвиток мовленнєво-творчих здібностей.

У початковому курсі мовно-літературної освіти виділено такі змістові лінії: «Взаємодіємо усно», «Читаємо», «Взаємодіємо письмово», «Досліджуємо медіа», «Досліджуємо мовні явища».

Змістові лінії реалізуються через такі інтегровані курси і навчальні предмети:

1 клас – інтегрований курс «Навчання грамоти».

Математична галузь (математика) ставить за мету різнобічний розвиток особистості дитини та її світоглядних орієнтацій засобами математичної діяльності, формування математичної й інших ключових компетентностей, необхідних їй для життя та продовження навчання.

Реалізація мети і завдань початкового курсу математики здійснюється за такими змістовими лініями: «Числа, дії з числами. Величини», «Геометричні фігури», «Вирази, рівності, нерівності», «Робота з даними», «Математичні задачі і дослідження».

До програми кожного класу подано орієнтовний перелік додаткових тем для розширеного вивчення курсу. Додаткові теми не є обов’язковими для вивчення. Учитель може обрати окремі теми із пропонованих або дібрати теми самостійно з огляду на методичну доцільність та пізнавальні потреби учнів. Результати вивчення додаткових тем не підлягають оцінюванню.

Громадянська та історична, соціальна та здоров'язбережувальна, природнича освітні галузі («Я досліджую світ»)  можуть реалізовуватись окремими предметами або в інтегрованому курсі за різними видами інтеграції (тематична, процесуальна, міжгалузева; в межах однієї галузі; на інтегрованих уроках, під час тематичних днів, в процесі проектної діяльності) за активного використання міжпредметних зв’язків, організації різних форм взаємодії учнів. Для розв'язання учнями практичних завдань у життєвих ситуаціях залучаються навчальні результати з інших освітніх галузей.

Навчальна програма «Я досліджую світ» ставить за мету особистісний розвиток молодших школярів на основі формування цілісного образу світу в процесі засвоєння різних видів соціального досвіду, який охоплює систему інтегрованих знань про природу і суспільство, ціннісні орієнтації в різних сферах життєдіяльності та соціальної практики, способи дослідницької поведінки, які характеризують здатність учнів розв'язувати практичні задачі.

Тематичну основу курсу складають змістові лінії, які визначені Державним стандартом початкової освіти і охоплюють складники названих вище галузей в їх інтегрованій суті, а саме:

«Людина» (пізнання себе, своїх можливостей; здорова і безпечна поведінка);

«Людина серед людей» (стандарти поведінки в сім'ї, в суспільстві; моральні норми; навички співжиття і співпраці);

«Людина в суспільстві» (громадянські права та обов'язки як члена суспільства. Пізнання свого краю, історії, символів держави. Внесок українців у світові досягнення);

«Людина і світ» (толерантне ставлення до різноманітності світу людей, культур, звичаїв);

«Людина і природа» (пізнання природи; взаємозв'язок об'єктів і явищ природи; рукотворний світ людини; відповідальна діяльність людини у природі; роль природничих знань і технологій у житті людини; залежність між діяльністю людини і станом довкілля).

Технологічна освітня галузь (дизайн і технології) ставить за мету розвиток особистості дитини засобами предметно-перетворювальної діяльності, формування ключових та предметної проектно-технологічної компетентностей, необхідних для розв’язання життєвих проблем у взаємодії з іншими, культурного й національного самовираження.

Реалізація мети і завдань навчального предмета здійснюється за такими змістовими лініями: «Інформаційно-комунікаційне середовище», «Середовище проектування», «Середовище техніки і технологій», «Середовище соціалізації».

Мистецька освітня галузь (мистецтво) ставить за мету всебічний художньо-естетичний розвиток особистості дитини, освоєння нею культурних цінностей у процесі пізнання мистецтва; плекання пошани до вітчизняної та зарубіжної мистецької спадщини; формування ключових, мистецьких предметних та міжпредметних компетентностей, необхідних для художньо-творчого самовираження в особистому та суспільному житті.

Робочий  навчальний план

КЗ „НСЗШ І-ІІ ступенів № 18”                                                                                         

на 2019 – 2020 н.р. з навчанням українською мовою

Назва

освітньої галузі

Клас

Кількість годин

на рік

1 кл.

2 кл.

Інваріантний складник

 

Мовно-літературна

Навчання грамоти / українська мова

                                   читання

3,5

3,5

4

4

Іншомовна

Англійська  мова

2

2

Математика

4

4

Я досліджую світ (природнича,  громадянська й історична, cоціальна, здоров’язбережувальна галузі)

3

3

Технологічна

Дизайн і технології

1

1

Інформатична

-

1

Мистецька

Образотворче мистецтво

1

1

Музичне мистецтво

1

1

Фізкультурна

Фізична культура

3

3

Усього

19+3

21+3

Варіативний складник

 

Додаткові години:               

 

 - курс  за вибором „Російська мова”

1

 

1

1

 

1

Загальнорічна кількість навчальних годин

23

25

Гранично допустиме тижневе/ річне навчальне навантаження учня

20/700 

22/770

Сумарна кількість навчальних годин, що фінансуються з бюджету (без урахування поділу на групи) 

805/23 

875/258

 

 

 

 

Директор школи                                                                    А.Г. Шерстюк